Diplopia: Gra na Oculus Rifta, która leczy wady wzroku

Zez dotyka obecnie około 4% dzieci. Schodzenie to może spowodować powstanie amblyopii, czyli zdolności widzenia w jednym oku. Mózg zaczyna ignorować słabszy z otrzymywanych obrazów, co powoduje z kolei zmniejszenie postrzegania głębokości i wizji 3D. Zamiast leczenia chirurgicznego James Blah proponuje jednak coś przyjemniejszego.

Gra o nazwie Diplopia została zaprojektowana pod Oculus Rifta i kontroler ruchu Leap Motion. Swoją mechaniką przypomina nieco Breakout czy DX Ball, gdzie należy odbijać piłeczkę w taki sposób, by zniszczyć z planszy wszystkie klocki. Jak jednak taka gra ma pomóc osobom z wadami wzroku? Jej elementy będą podzielone – lewym okiem zobaczymy np. piłkę, prawym – pałeczkę. Aby wygrać gracz będzie musiał w pełni wykorzystać obraz pochodzący z oczu. Tym sposobem gra niejako zmusza umysł chorego, by w równym stopniu wykorzystywał informacje, a nie tylko z dominującego oka. Wystarczy grać około 1-2 godzin dziennie przez 2-3 tygodnie, by nastąpiła zauważalna poprawa.

Diplopia znalazła się na IndieGoGo, gdzie została w całości ufundowana w zaledwie kilka dni. Autor nie poprzestaje jednak na zbiórce. Gra osiągnęła już pułap, który gwarantuje dodanie obsługi kontrolera Razer Hydra. James Blah pragnie także zatrudnić dodatkowego programistę i grafika, z którymi być może uda mu się stworzyć kolejne mini-gry. Diplopię można zamówić za jedyne 10$, a jej premiery powinniśmy spodziewać się w lutym przyszłego roku.

0
Źródło: Indiegogo
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.