Dostał Xboxa One przed czasem i… został zbanowany

Dostał Xboxa One przed czasem i… został zbanowany

Do rynkowej premiery konsoli Xbox One pozostały już tylko dwa tygodnie. Jednak na skutek pomyłki sklepu Target, gracz o nicku Moonlightswam otrzymał urządzenie już teraz. Skorzystał z okazji i zaczął się tym chwalić na Twitterze i YouTube.

To, niestety, przykuło uwagę Microsoftu. Gigant postanowił wpłynąć na YouTube, by ten usunął filmiki prezentujące konsolę, a także zablokował konto Xbox Live (nie)szczęśnika. Microsoft zapewnił jednak, że blokada jest tymczasowa i zostanie zdjęta w dniu rynkowej premiery Xboxa One, przeprosił też za pochopne działanie i poprosił YouTube, by ten przywrócił nagrane przez Moonlightwama filmiki. Owo pochopne działanie tłumaczy tym, że oprogramowanie konsoli nie jest jeszcze gotowe i nie chce, by szeroka publiczność się z nim zapoznawała, dopóki ostatnie niedoróbki nie zostaną wyeliminowane. Dodatkowo, Microsoft, jak tłumaczy, nie chce zdradzać przed premierą poufnych informacji na temat umów partnerskich z firmami, który będą zapewniać treści multimedialne na konsole.

Target przyznaje jednak, że Moonlightswam nie jest jedyną osobą, która przez pomyłkę otrzymała konsolę przed czasem. W sumie 150 Xboxów One trafiło do szczęśliwców na dwa tygodnie przed premierą.

Nagrania Moonlightswama prezentujemy poniżej: