Dostał Xboxa One przed czasem i… został zbanowany

Sieć handlowa Target przez pomyłkę wysłała jednemu z klientów konsolę Xbox One na dwa tygodnie przed premierą. Gracz o nicku "Mooblightswam" pochwalił się swoją zdobyczą, za co został zbanowany przez Microsoft.

Do rynkowej premiery konsoli Xbox One pozostały już tylko dwa tygodnie. Jednak na skutek pomyłki sklepu Target, gracz o nicku Moonlightswam otrzymał urządzenie już teraz. Skorzystał z okazji i zaczął się tym chwalić na Twitterze i YouTube.

To, niestety, przykuło uwagę Microsoftu. Gigant postanowił wpłynąć na YouTube, by ten usunął filmiki prezentujące konsolę, a także zablokował konto Xbox Live (nie)szczęśnika. Microsoft zapewnił jednak, że blokada jest tymczasowa i zostanie zdjęta w dniu rynkowej premiery Xboxa One, przeprosił też za pochopne działanie i poprosił YouTube, by ten przywrócił nagrane przez Moonlightwama filmiki. Owo pochopne działanie tłumaczy tym, że oprogramowanie konsoli nie jest jeszcze gotowe i nie chce, by szeroka publiczność się z nim zapoznawała, dopóki ostatnie niedoróbki nie zostaną wyeliminowane. Dodatkowo, Microsoft, jak tłumaczy, nie chce zdradzać przed premierą poufnych informacji na temat umów partnerskich z firmami, który będą zapewniać treści multimedialne na konsole.

Target przyznaje jednak, że Moonlightswam nie jest jedyną osobą, która przez pomyłkę otrzymała konsolę przed czasem. W sumie 150 Xboxów One trafiło do szczęśliwców na dwa tygodnie przed premierą.

Nagrania Moonlightswama prezentujemy poniżej:

0
Źródło: Kotaku
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.