Electronic Arts nabyło prawa do Gwiezdnych Wojen

No i stało się. Disney - nowy właściciel licencji, zdecydował się sprzedać licencję, pozwalającą na tworzenie gier komputerowych w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Pierwsze tytuły już powstają.

Pierwszą dobrą wiadomością dla graczy jest na pewno fakt, że ustami Blake’a Jorgensena, EA obiecało nie tworzyć gier na podstawie nadchodzących, nowych filmów w uniwersum SW. Wszyscy chyba wiemy jak wyglądają i jak kończą gry wzorowane na dowolnym filmie.

Poza tym nie wiemy jeszcze, czy J.J Abrams stanie na wysokości zadania i czy „jeszcze nowsza” trylogia sprosta oczekiwaniom fanów. Electronic Arts też tego nie wie, a biorąc pod uwagę liczbę książek i komiksów, których akcja dzieje się w uniwersum Skywalkerów, wcale nie musi ryzykować „czymś nowym”.

Nad grami z uniwersum SW pracują obecnie trzy studia: DICE, które pracuje nad nową odsłoną serii Battletfront; BioWare, które mam nadzieję w pocie czoła i z nadludzkim wysiłkiem robi Knights of The Old Republic 3, które okaże się godnym następcą poprzednich dwóch części (trzymajmy kciuki, błagam); no i oczywiście Viscereal Games, co może oznaczać, że jednak uda nam się zagrać w Star Wars 1313. Oczywiście to tylko moje spekulacje.

0
Źródło: theverge.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.