Gracze PC i konsolowcy: być może już wkrótce pogramy razem

Wiceprezes Microsoft Studios, Phil Spencer być może powiedział zbyt wiele udzielając wywiadu AusGamers. Albo po prostu rozbudził nasze nadzieje niepotrzebnie.

Jedyną międzyplatformową produkcją na Xboxa 360 była gra Shadowrun z 2007 roku. Uznana za strasznie słaby tytuł, nawet przez fanów papierowego pierwowzoru stworzonego przez wydawnictwo FASA, gra Shadowrun pozwalała na rywalizację dwóch platform: peceta i Xboxa.

Spencer, podczas wywiadu, udzielał typowych dla wiceprezesa odpowiedzi o tym, jak wspaniały jest nowy system Microsoftu: niektóre gry na Xbox One zintegrowane są z tabletami i smartfonami, które dają graczom zupełnie nowe opcje podczas rozgrywki, w niektóre tytuły możemy grać na dowolnej, posiadanej przez nas platformie (Windows Phone, Windows 8, Xbox One) i przełączać się pomiędzy nimi do woli, i w ogóle tenże ekosystem jest przyszłością gier komputerowych i tak dalej, etcetera. Przytomny dziennikarz z AusGamers spytał się Spencera, czy w takim razie, skoro ten ekosystem taki wspaniały, nie nadeszła pora na pozwolenie pecetowcom i konsolowcom zagrać razem, na tych samych serwerach.

Wiceprezes Microsoft Studios odpowiedział:

Nie mogę ujawniać takich informacji, ale to o czym mówisz jest bardzo sensowne

I właśnie ta wypowiedź rezonuje od wczoraj w Sieci. Cytowana jest przez kolejne portale zajmujące się tematyką nowych technologii i gier wideo, oraz powtarzana z ust do ust przez samych graczy. Bo wojna konsola vs pecet to takie internetowe hobby, ot człowiek napisze kilka zdań jak mu się nudzi i tyle. Za to granie z kolegami, którzy reprezentują niewłaściwy światopogląd to nadal… no granie z kolegami.

Ciekawe tylko, czy wypowiedź Spencera nie została przypadkiem źle zinterpretowana.

0
Źródło: ausgamers.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.