Instalator Cyanogenmod trafił do Google Play

CyanogenMod to modyfikacja oryginalnego systemu Android, która w ostatnim czasie mocno zyskuje na popularności. Oprogramowanie rozwijane od lat, w końcu trafiło do sklepu z aplikacjami Google Play.

Wcześniej w tym roku, twórcy modyfikacji zarejestrowali firmę Cyanogenmod Inc i zapowiedzieli stworzenie własnego systemu operacyjnego. Na kolejne wieści od Cyanogena nie trzeba było czekać zbyt długo.

Instalator Cyanogenmod to prosta w obsłudze aplikacja stworzona z myślą o mniej zaawansowanych użytkownikach Androida. Po zainstalowaniu jej na swoim telefonie i pobraniu specjalnego oprogramowania dla systemów Windows, w prosty i szybki sposób zainstalujemy na naszymn telefonie najnowszą wersję Cyanogenmoda.

Nie musimy, tak jak wymagane było to wcześniej, rootować telefonu, czy odblokowywać systemowego boot loadera – instalator zajmie się tym automatycznie. Jedynym, dość znaczącym minusem jest brak automatycznej instalacji pakietu aplikacji od Google’a – tzw. Gapps, które nadal trzeba instalować metodą tradycyjną, wykorzystując w tym celu tryb recovery telefonu.

Oficjalny instalator Cyanogenmod jest obecnie kompatybilny z następującymi urządzeniami:

  • Wszystkie telefony z serii Nexus
  • Modele Galaxy S i Note od Samsunga
  • HTC One

W przyszłości, jak zapowiadają twórcy systemu, ta lista będzie znacznie dłuższa.

0
Źródło: Google Play
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.