Microsoft a otwarte oprogramowanie

Microsoft a otwarte oprogramowanie

zostanie poświęcony środowisku Open Source i jego współpracy z Microsoft, natomiast drugi warsztatom z usługi Azure. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Postanowiliśmy przejść na nowy poziom współpracy z osobami zajmującymi się open source. Chcemy by wokół Microsoft skupiali się ludzie, którzy niekoniecznie używają naszych technologii w codziennej pracy. Zależy nam zwłaszcza, by dobrzy fachowcy, niezależnie od wybranej technologii, poznali lepiej możliwości, jakie może im dać platforma dostarczana przez Microsoft. Korzyści z takich mariaży są oczywiste – dotarcie do większej liczby klientów i lepsze spełnianie ich potrzeb to zaledwie początek. Integracja aplikacji tworzonych fragmentarycznie w różnych technologiach, wykorzystanie chmury jako bazy dla wieloplatformowych aplikacji mobilnych to kolejny krok. Wreszcie jednolite zarządzanie heterogeniczną infrastrukturą IT to nie tylko oszczędność czasu i pieniędzy, ale także pokaz profesjonalizmu — powiedział Ryszard Dałkowski z polskiego oddziału Microsoft, jeden z prelegentów konferencji.

Celem InterOpConf jest przedstawienie, jak konkurencyjne w stosunku do siebie technologie mogą ze sobą współpracować, a nie wykluczać się. Na spotkaniu firma gościć będzie przedstawicieli społeczności Open Source, m.in. specjalistów w dziedzinie Cloud Computing czy architektów wolnego programowania (FOSS).

W czasie pierwszego dnia InterOpConf będzie można dowiedzieć się jak przebiega współpraca firmy ze społecznością Open Source oraz nad jakimi otwartymi projektami Microsoft obecnie pracuje. Uczestnicy będą mogli również dowiedzieć się jak zarządzać systemem Windows za pomocą Linux oraz rozwijać oprogramowanie w oparciu o platformę.NET.

Drugi dzień konferencji poświęcony będzie usłudze Azure, gdzie podczas laboratoriów goście poznają możliwości tworzenia zintegrowanych platform m.in. z wykorzystaniem języków Java, PHP oraz zarządzania usługą za pomocą skryptów bash.