Milion Xboxów One w dobę

Milion Xboxów One w dobę

Microsoft ma powody do świętowania. Nie tylko zdołał przygotować ponad milion konsol na ich premierę, ale również zdołał je sprzedać, mimo iż spotkały się z mocną krytyką od części graczy tuż po ich zaprezentowaniu, kilka miesięcy temu.

Xbox One został już praktycznie wyprzedany na całym świecie. Microsoft pracuje teraz nad dostarczeniem nowych konsol do sklepów. Termin dostawy nie jest jednak znany.

Z pokorą i wdzięcznością przyjmujemy ekscytację fanów Xboxa na całym świecie. Widok tysięcy fanów w kolejkach po Xboxy One i ich miłości do grania był czymś wyjątkowym dla wszystkich z działu Xbox. Ciężko pracujemy nad produkcją kolejnych konsol Xbox One i nie możemy się doczekać możliwości zapewnienia nowych prezentów na zbliżające się Święta — oświadczył Yusuf Mehdi, szef działu marketingu Xboxa.

Microsoft podzielił się też dość ciekawymi i zabawnymi statystykami dotyczącymi ostatniej doby. Jak się okazuje, gracze:

  • Zabili już 60 milionów zombie w Dead Rising 3
  • Przejechali już 3,6 miliona mil w Forza Motorsport 5
  • Wykonali już 7,1 miliona kombosów w Killer Instinct
  • Pokonali już 8,5 miliona przeciwników w Ryse: Son of Rome

Sony, który zaprezentował konsolę PlayStation 4 w ubiegłym tygodniu, również sprzedał w dobę milion konsol. Wygląda na to, że zarówno Xbox One, jak i konsola Sony, to wielkie rynkowe sukcesy. Zwłaszcza, że sezon świątecznych zakupów jeszcze się nie rozpoczął.