Najnowszy Chrome to koniec z reklamami hałasującymi w tle

Jeśli pracujecie jednocześnie na kilku, kilkunastu otwartych kartach w waszej przeglądarce, z pewnością znacie ten problem. Nagle, na jednej z nich zaczyna być odtwarzana reklama. Z dźwiękiem. Wtedy całą uwagę człowiek skupia na jak najszybszym odnalezieniu hałaśliwej karty i szybkie jej zamknięcie.

Czasami poszukiwania właściwej karty wydają się trwać w nieskończoność – z pewnością wiecie o co mi chodzi. Na szczęście, w wersji 32 przeglądarki Chrome, która dostępna jest jak na razie w wersji beta, jakiś programista w końcu postanowił zlitować się nad internautami i dodał nową, wspaniałą funkcjonalność. Wskaźniki.

Wskaźniki od lewej: odtwarzanie audio, korzystanie z kamery internetowej, transmitowanie danych do Chromecast

Wskaźniki od lewej: odtwarzanie audio, korzystanie z kamery internetowej, transmitowanie danych do Chromecast

Już niedługo Chrome informować nas będzie o tym, na której karcie aktualnie odtwarzany jest dźwięk, która korzysta z naszej kamery internetowej, dowiemy się też która karta przekazuje obraz na nasz telewizor za pomocą połączenia z Chromecastem.

Oprócz wskaźników, nowością w Chrome są zmiany w trybie Bezpiecznego Przeglądania – od teraz, surfując w tym trybie, nie tylko będziemy ostrzegani przed zagrożeniami. Oprócz tego, Chrome blokować będzie pobieranie plików uznanych za złośliwe oprogramowanie.

Jeśli już teraz chcielibyście przetestować nowe funkcje, Chrome 32 beta można pobrać stąd: https://www.google.com/intl/en/chrome/browser/beta.html

0
Źródło: Google
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.