Nowa usługa Google: Helpouts

Na początku usługa oferuje porady z następujących dziedzin: zdrowie, odżywianie, moda i uroda, elektronika, gotowanie, edukacja oraz dom i ogród. Jeśli będziemy chcieli dowiedzieć się czegoś, lub zasięgnąć opinii specjalisty od jednej z powyższych dziedzin, wystarczy połączyć się z nim za pomocą usługi wideokonferencji Google’a – Google Hangouts.
Nowa usługa Google: Helpouts

Płatności za tą usługę pobierane są z naszego konta Google Wallet. 20% opłaty pobiera Google, resztę otrzymuje ekpert, z którym rozmawialiśmy. Google obiecuje, że każdy niezadowolony z jakości usługi może występować o zwrot kosztów. Takie podejście to część strategii giganta z Mountain View, który chce zapewnić jak najwyższą jakość Google Helpouts. Firma przeprowadza bardzo surową selekcję jeśli chodzi o dobieranych ekspertów. Każdy z nich musi przedstawić stosowne dokumenty potwierdzające jego wiedzę w reprezentowanej przez siebie dziedzinie.

Usługa dostępna jest na razie tylko w języku angielskim i nie wiadomo, czy i kiedy Google planuje wprowadzić Helpouts w innych językach.