Od redakcji – 2013/12

Konstanty Młynarczyk,

Konstanty Młynarczyk,
redaktor naczelny

 

Żyjemy w ciągłym pośpiechu i stresie – naprawdę nie warto denerwować się jeszcze z powodu powolnego działania i zawieszania się komputera! Dbając o wasz czas i komfort, przygotowaliśmy zestaw sprawdzonych, skutecznych sposobów na przyspieszenie komputera. Zajrzyjcie na stronę 90, a przekonacie się, że było warto!

Czas, który zyskacie dzięki poprawie wydajności waszego peceta, możecie spędzić przyjemnie, na przykład oglądając telewizję w… parku. Albo na tarasie. Albo w wannie. Dzięki mobilnej telewizji w smartfonach i tabletach możliwości są nieograniczone – zobaczcie sami! [s 120]

A skoro już o smartfonach mowa – wiecie, który z nich robi najlepsze zdjęcia? My wiemy. Sprawdziliśmy to w potrójnym teście [s 62], w którym wzięli udział najlepsi: Xperia Z1, Lumia 1020 i Galaxy S4 Zoom.

Zastanawialiście się kiedyś, co się dzieje z całym cyfrowym życiem osób, które odchodzą z tego świata? Z kontami email, profilami w portalach społecznościowych i na forach dyskusyjnych? Możecie o tym przeczytać na stronie 130. Tak czy inaczej, “Nie wszystek umrę” – chciałoby się powiedzieć…

Zanim jednak trafimy między chmury, możemy stworzyć swoją własną chmurę, czyli miejsce, gdzie nasze dane będą bezpieczne, a zarazem zawsze dostępne. Takie możliwości dają dyski sieciowe NAS. Przetestowaliśmy dla was niemal trzydzieści takich urządzeń i radzimy, które wybrać do jakich zastosowań. Na stronie 66 oprócz testu znajdziecie też kilka praktycznych rad dotyczących wykorzystania i konfiguracji NAS-ów.

Więcej:bezcatnews