Playstation 4: problemy z europejską premierą

Playstation 4: problemy z europejską premierą

Na szczęście serwery Sony nadal radzą sobie z większością usług oferowanych swoim klientom. Tryb multiplayer, wirtualny sklep z grami, komunikacja między użytkownikami i serwer uaktualnień są nadal dostępne.

Za to Sony zmuszone było czasowo wyłączyć usługę “zrealizuj kupon”. Na oficjalnym blogu znajduje się następujące oświadczenie:

Mamy świadomość, że użytkownicy doświadczyli pewnych problemów z usługą PSN. Żeby zminimalizować niedogodności, zawiesiliśmy funkcję “zrealizuj kupon”. Niestety, oznacza to, że karty z pieniędzmi, kupony na produkty, kupony PlayStation Plus, kupony umożliwiające aktualizację gier z wersji PS3 do wersji PS4 i wszystkie inne kupony na treści cyfrowe nie mogą być realizowane.

Jak na razie nie znamy oficjalnych wyników sprzedaży konsoli w Europie. Wiemy jedynie, że w Ameryce Północnej, w pierwszej dobie od premiery Playstation kupiło ponad milion graczy. Biorąc pod uwagę, że poprzednia generacja konsoli Sony cieszyła się większą popularnością na naszym kontynencie, możemy przypuszczać, że “czwórkę” czeka taki sam los.