Rekordowy wzrost udziałów Windows Phone’a

Rekordowy wzrost udziałów Windows Phone’a

Według badań firmy IDC, Windows Phone bije swoje wszystkie rekordy sprzedaży, głównie dzięki tanim smartfonom HTC i, przede wszystkim Nokii. Warto jednak pamiętać, że ów 156-procentowy wzrost jest mierzony od ilości sprzedanych urządzeń z tym systemem rok temu, a zatem raptem 3,7 miliona sztuk.

Na rynku Windows Phone króluje Nokia. To właśnie ona odpowiada za 93,2 procent wszystkich sprzedanych smartfonów z systemem Microsoftu w ostatnim kwartale. Szczególnie dobrze sprzedaje się tania Lumia 520.

Dominującą pozycję na rynku zajmuje Android (ponad 80 procent udziału!). Za prawie 40 procent urządzeń z Androidem odpowiada Samsung. W sumie wprowadzono na rynek 211,6 miliona smartfonów z Androidem, co oznacza wzrost o 39,9 proc.

Android i Windows Phone wciąż odnotowują imponujące wzrosty w trzecim kwartale. Pomimo różnicy w ich udziałach, mają jedną rzecz wspólną, która odpowiada za ich sukces: cena. Obie platformy są dostępne na urządzeniach dostępnych w cenach na tyle niskich, by być łatwo dostępnym dla rynku masowego, a to właśnie ów rynek napędza cały przemysł — komentuje Ramon Llamas z IDC.