Sony ujawnia plany aktualizacji do Androida 4.4 KitKat

Sony ujawnia plany aktualizacji do Androida 4.4 KitKat

Jako pierwsze przed szereg wychodzi więc Sony z zapowiedzią nie tylko wsparcia najnowszej wersji Androida, ale także najnowszym, szczegółowym planem dostarczana uaktualnień do wersji 4.3 Jelly Bean.

W poście na swoim oficjalnym blogu, japoński producent potwierdził, że Androida 4.3 otrzymają smartfony: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia SP, Xperia Z Ultra oraz tablet Xperia Tablet Z. Aktualizacje do tej wersji systemu będą dostępne dla w/w urządzeń na początku przyszłego miesiąca, w zależności od regionu. Jest szansa, że będziecie cieszyć się popularnym “żelkiem” jeszcze przed Świętami. Uaktualnienie do wersji 4.3 dostaną także Xperia T oraz Xperia V, ale w późniejszym terminie.

Na Androida 4.4 KitKat w pierwszej kolejności liczyć natomiast mogą posiadacze smartfonów: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia Z1, Xperia Z Ultra oraz tabletu Xperia Tablet Z.

Wiemy jednak, że najnowszy Android powinien bezproblemowo działać na smartfonach z niewielką ilością RAM-u (nawet 512 MB), więc spodziewać się możemy, że ostatecznie trafi także na starsze i słabsze smartfony. Terminów jednak nie znamy.