Tizen przyspiesza – są kolejni producenci

Tizen przyspiesza – są kolejni producenci

Chociaż Eldar Murtazin jest innego zdania i uważa, że system Tizen jest przeznaczony na straty, to Samsung nie zamierza wycofywać się ze swojego projektu tworzonego wspólnie z Intelem. Ponadto obie firmy postanowiły zaprosić do współtworzenia nowego oprogramowania kolejnych 36 producentów. Wśród nich znajdziemy takie firmy, jak eBay, Konami, McAfee, Panaconic czy Sharp.

Tizen opiera się na Linuksie i jest rozwijany przez wielu producentów, w tym Linux Foundation, Intela i Samsunga. To prawowity następca bardzo lubianego przez użytkowników, ale niekoniecznie przez producentów telefonów systemu MeeGo, z którego czerpie fundamenty. Koreańczycy dorzucili do niego najlepsze funkcje nie tak dawno uśmierconej platformy bada.

Nowy system został już zaprezentowany na prototypowych urządzeniach, ale także na obecnych smartfonach Samsunga. Jedną z takich prezentacji obejrzycie poniżej.

Wciąż jednak brakuje smartfonów i tabletów na rynku z tym systemem operacyjnym. Jedynym komercyjnie dostępnym produktem z OS-em jest… aparat Samsung NX300, ale system jest ukryty za interfejsem użytkownika typowym dla aparatów cyfrowych.