Toymail: komunikator głosowy w formie dziecięcej zabawki

Toymail: komunikator głosowy w formie dziecięcej zabawki

Skrzynka pocztowa w formie zabawnego zwierzątka pozostając w zasięgu naszego domowego Wi-Fi będzie przekazywało głosowe wiadomości, które wyślemy dziecku korzystając z aplikacji na iOS lub Android. Rodzic nagrywając swój głos może skorzystać z filtrów głosowych, dzięki czemu dziecko chętniej sięgnie po odbiornik. Gdy przykładowy posłaniec w formie świnki zachrumka obwieszczając przybycie nowej wiadomości, maluch przy pomocy jednego przycisku może odsłuchać nagranie, a następnie używając drugiego może wysłać własną odpowiedź po prostu mówiąc do zabawki. Urządzenie zasilane jest 4 bateriami AA i przeznaczone jest dla dzieci powyżej 3 lat.

Wiadomości głosowe mogą na zabawkę przesyłać nie tylko rodzice, ale też dziadkowie czy ktokolwiek inny, kto zintegruje ją z własnym smartfonem. Aplikacja sama w sobie jest bezpłatna, natomiast każdorazowe wysłanie nagrania wymaga użycia wirtualnego znaczka. Pierwsze 10 znaczków jest bezpłatne, natomiast późniejszy koszt to 99 centów za 50 znaczków lub 3 dolary za ich nielimitowaną ilość w cyklu miesięcznym.

Zabawki trafią do pierwszych odbiorców już w grudniu tego roku, o ile akcja na Kickstarterze zakończy się sukcesem. Do produkcji Toymail na szeroką skalę pomysłodawczyni potrzebuje 60 tys.$. Na tą chwilę projekt otrzymał zaledwie połowę wymaganej kwoty, ale do końca kampanii pozostaje jeszcze 11 dni. Każdy kto jest zainteresowany komunikatorem Toymail może go zakupić za 50$ na stronie projektu.