“Sprzedaliśmy więcej konsol od konkurenta”, jak twierdzą… Sony i Microsoft

“Sprzedaliśmy więcej konsol od konkurenta”, jak twierdzą… Sony i Microsoft

Sony właśnie zacytował wyniki badań grupy NPD, z których wynika, że w listopadzie PlayStation 4 był najlepiej sprzedającą się konsolą na terenie Stanów Zjednoczonych. Firma nie podała konkretnych liczb, ale przy innej okazji stwierdziła, że udało jej się sprzedać milion konsol na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady w dobę po ich premierze.

Microsoft zdecydował się podać bardziej dokładne dane. Stwierdził, że od 22 listopada do końca miesiąca udało mu się sprzedać na terenie Stanów Zjednoczonych 909 132 konsole Xbox One. To, zdaniem Microsoftu, czyni z Xboxa One “najszybciej sprzedającą się konsolą w kraju”, która rozchodziła się, średnio, w ilości 101 tysięcy sztuk dziennie, “w znaczący sposób wyprzedając swojego bezpośredniego konkurenta”.

Kto ma rację? Niestety, nie wiemy. To jednak może oznaczać, że obie konsole idą łeb w łeb, mimo tego, że jedna z nich jest odczuwalnie tańsza.

Microsoft pochwalił się również, że w listopadzie sprzedał 647 tysięcy sztuk ośmioletniej już konsoli Xbox 360. Dodał, że w sumie amerykańscy konsumenci wydali w tym miesiącu na wszystko, co związane z Xboxem (sprzęt, akcesoria, aplikacje, gry) 1,21 miliarda dolarów.

Według badań cytowanych przez redakcję GamesIndustry.biz, amerykańscy konsumenci wydali w listopadzie na wszystko, co związane z grami, 2,74 miliarda dolarów. Najlepiej sprzedające się gry to Call of Duty: Ghosts, Battlefield 4, Assassin’s Creed IV: Black Flag, Madden NFL 25 i Grand Theft Auto V.