„Xbox One i PS4 mają poważnego wroga”

Konsole PlayStation 4 i Xbox One znikają ze sklepowych półek jak świeże bułeczki. Jednak zdaniem Andrewa Wilsona, dyrektora generalnego Electronic Arts, wkrótce będzie je czekać walka o przetrwanie.

Andrew Wilson, podczas konferencji Credit Suisse 2013 Technology, stwierdził, że zarówno PlayStation 4, jak i Xbox One, mają wielkie szanse na zadomowienie się na rynku i podbicie serca milionów graczy, a także na stanie się czymś więcej, niż zwykłe konsole do gier, oferując przeróżne inne formy rozrywki.

Wilson uważa jednak, że w tej rywalizacji nie uczestniczą tylko Sony i Microsoft. –

Wydaje mi się, że za trzy lub cztery lata będą musieli ostro rywalizować z producentami mobilnych rozwiązań, takimi jak Apple, Google, Roku czy Comcast, którzy również będą chcieli zadomowić się w naszych salonach — twierdzi.

Google, póki co, próbuje zadomowić się w naszych salonach za pomocą dwóch produktów: Google TV, które na razie nie odnosi większych sukcesów, oraz Chromecast, który sprzedaje się całkiem przyzwoicie. Apple z kolei od lat prowadzi swój eksperyment w formie Apple TV i, według niepotwierdzonych źródeł, chce w niego inwestować coraz więcej.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.