A może tak pierścionek zamiast smartwatcha?

Producenci coraz chętniej pakują elektronikę do naszej garderoby. Bransoletki, które wibracjami powiadomią nas o otrzymaniu wiadomości na smartfona i tym podobne rewelacje często pojawiają się na platformach crowdfundingowych. Smarty Ring to kolejny wynalazek, który ma nadzieję szturmem wbić się na rynek. Na razie udało mu się zakończyć kampanię na portalu Indiegogo z 200 tys.$ na koncie.
A może tak pierścionek zamiast smartwatcha?

Wykonany ze stali nierdzewnej pierścionek posiada ekranik LED oraz trzy płaskie przyciski funkcyjne. Po sparowaniu go z naszym smartfonem poprzez łącze Bluetooth 4.0 będziemy na bieżąco otrzymywali komunikaty o nadchodzących połączeniach, wiadomościach mailowych, SMS-ach, zaplanowanych zadaniach oraz powiadomienia z portali społecznościowych. Dzięki przyciskom będziemy mogli odrzucić połączenie bez konieczności wyjmowania telefonu z kieszeni. W podobny sposób zdalnie będziemy mogli nacisnąć spust migawki przy wykonywaniu zdjęcia czy przejść do następnej/ poprzedniej piosenki przy słuchaniu muzyki.

W środku znajdziemy baterię o pojemności 22 mAh, która według danych producenta powinna wytrzymać nam na jednym ładowaniu 24 godziny. Ładowanie jest dostępne wyłącznie metodą bezprzewodową. Ponieważ całość zamknięta jest w wodoszczelnej obudowie nie będziemy mogli wymienić samodzielnie baterii w urządzeniu – po około trzech latach zajdzie konieczność odesłania go do producenta, który pierwszą wymianę zafunduje nam gratis.

Smarty Ring posiada jeszcze jedną ciekawą funkcję. Jeśli zgubimy gdzieś nasz smartfon będziemy mogli zdalnie wywołać w nim alarm. Sygnał rozlegnie się nawet jeśli telefon będzie wyciszony. Automatycznie dostaniemy też powiadomienie jeśli nasz smartfon znajdzie się w zasięgu większym niż 30 metrów co pozwoli nam szybciej zareagować w przypadku kradzieży.

Kampania na IndieGogo potrwa jeszcze 15 godzin. Smarty Ring kupimy tam za cenę

175$

(około 530 zł).