Enigma E2: Najbezpieczniejszy telefon świata już w Polsce

Enigma E2: Najbezpieczniejszy telefon świata już w Polsce

Jeśli poufność rozmowy to dla Ciebie najwyższy priorytet, a dane przechowywane na Twojej karcie SIM ze względu na bezpieczeństwo Twojej firmy nie powinny wpaść w niepowołane ręce powinieneś zwrócić uwagę na najnowszy model Tripleton Enigma E2. Telefon ten jest już dostępny w sieci sklepów z urządzeniami detektywistycznymi- Spy-Shop.pl

Wyprodukowana przez Brytyjczyków Enigma, wykorzystuje do autoryzacji rozmów bardzo silny 2048-bitowy klucz RSA. Ten wysoki standard autoryzacji połączeń zapewnia pełną poufność rozmów. Mimo wielu prób, jeszcze nikomu nie udało się go złamać. Ten sposób zabezpieczenia chroni przed atakami typu “man in the middle”, polegającymi na podszywaniu się przez atakującego pod stację bazową sieci telefonii komórkowej. Warunkiem koniecznym jednak do wykonania bezpiecznego połączenia jest posiadanie przez drugiego rozmówcę takiego samego telefonu.

Połączenie szyfrowane wykonamy z telefonu błyskawicznie – już po 7 sekundach od naciśnięcia specjalnego przycisku. Za szyfrowanie odpowiada oddzielny procesor, zgodny z rygorystyczną normą ITSEC Evaluation Level 3, oddzielony od tego obsługującego moduł GSM. Telefon spełnia także wysokie normy bezpieczeństwa German Digital Signature Act oraz SigG. Nie mniej ciekawą funkcją jest opcja samozniszczenia karty SIM, którą telefon może wykonać automatycznie przy próbie skanowania lub innego ataku. Klasyczna obudowa nie wzbudzi także zainteresowania u osób postronnych.

Oczywiście oprócz zaawansowanych opcji szyfrujących Enigma E2 posiada też szereg tradycyjnych funkcji: kamerę o rozdzielczości 3Mpix, łącze Bluetooth, czytnik kart microSD, przeglądarkę internetową i radio. Bateria według danych producenta powinna wystarczyć na około 5 godzin rozmowy / 180 godzin w stanie czuwania.

Ile przyjdzie nam zapłacić za takie cacko? Bezpieczeństwo ma swoją cenę – w tym przypadku sięgającą nawet do 10 tys. zł. Na stronie Spy-Shop.pl Enigma E2 dostępna jest aktualnie w promocji. Telefon kupimy tam za 7 650 zł.