Firefox 26 już dostępny!

Najnowsza wersja przeglądarki Mozilli za kilka godzin powinna być dostępna jako automatyczna aktualizacja przeglądarki. Jeśli nie chcecie czekać "aż tyle", możecie pobrać ją już teraz. Co się zmieniło?

Najważniejsze zmiany to:

  • Zmiany w mechanizmach aktualizacji – Firefox 26 pozwala na uaktualnienie przeglądarki użytkownikom, którzy nie posiadają uprawnień do zapisywania danych w lokalizacji, w której zainstalowano przeglądarkę. Koniec zawracania głowy adminom.
  • Firefox od teraz blokuje niemal wszystkie wtyczki – Nie licząc najnowszej wersji AdobeFlash Player, wszystkie pozostałe wtyczki są domyślnie zablokowane. Chcąc je aktywować, skorzystamy z przycisków „click to play”, które będą się wyświetlać na stronach internetowych w miejscach, w których normalnie zobaczylibyśmy działające wtyczki
  • Zmiany w Social API – Firefox 26 pozwala na nawiązywanie połączeń z kilkoma serwisami społecznościowymi w tym samym czasie. Ciekawe, czy ktoś z tego skorzysta.
  • H.264 obsługiwane w wersji dla Linuxa – oczywiście wcześniej musicie zainstalować wtyczkę gstreamer.
  • Dekodowanie MP3 dla Windowsa XP – funkcja, która już wcześniej dostępna była dla nowszych wersji systemu Windows

Oprócz tego, wszyscy którzy liczyli na wersję Firefoxa dla Modern UI Windowsa 8 (interfejs Metro, tudzież „kafelki”) muszą poczekać jeszcze trochę. Firefox dla interfejsu Metro dostępny jest tylko dla testowych wydań przeglądarki. Do stabilnej wersji trafi najwcześniej w styczniu. Pobierz Firefox 26 dla systemu Windows Pobierz Firefox 26 dla systemu Mac OS Pobierz Firefox 26 dla systemu Linux

0
Źródło: mozilla.org
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.