Galaxy S 5 ma mieć ekran 2K i metalową obudowę

Choć uczulamy was już na wstępie, że wszystko co przeczytacie poniżej pozostaje w sferze pogłosek, to informacje zdobyte przez EMSOne ze swoich źródeł wydają się być dość wiarygodne. Mianowicie dwie tajwańskie i jedna chińska firma otrzymały od Koreańczyków zlecenie na od 10 do 30 sztuk metalowych obudów dla smartfonów Galaxy S 5.
Galaxy S 5 ma mieć ekran 2K i metalową obudowę
Koncepcja przygotowana przez niezależnego projektanta, fot. concept-phones.com

Koncepcja przygotowana przez niezależnego projektanta, fot. concept-phones.com

Tymczasem u innych źródeł pojawiły się informacje o wynikach w benchmarku GFX Bench nowego urządzenia o oznaczeniu kodowym SM-G900S. Model ten opiera się na procesorze Qualcomm Snapdragon 800 z taktowaniem maksymalnym 2,46 GHz. Nie jest to więc ani układ Snapdragon 805 z grafiką Adreno 420, ani też 64-bitowy Exynos, o których wcześniej myśleliśmy w kontekście Samsunga Galaxy S 5.

Ów model w benchmarkach prezentuje się jednak nieco lepiej, niż Galaxy Note 3. W teście T-Rex 1080p Offscreen uzyskał 27,7 klatki na sekundę, podczas gdy opierający się na 2,3-gigahercowym procesorze Galaxy Note 3 zdobył 26 fps-ów.

Omawiany model wyposażony jest także w 5-calowy (lub 5,2″) wyświetlacz o rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli, co daje niesamowitą gęstość ponad 560 ppi.

Galaxy S 5 ma zadebiutować na rynku w pierwszym kwartale 2014 roku lub pod koniec kwietnia, według najnowszych doniesień znanego blogera Eldara Murtazina.