If Convertible: Trzy urządzenia, dwa ekrany

If Convertible: Trzy urządzenia, dwa ekrany

Smartfony choć coraz mocniejsze nie wystarczają nam do wszystkiego. Przeglądanie internetu, czytanie e-booków czy granie w gry są domeną tabletów. Bez fizycznej klawiatury niestety ciężko się pracuje na dłuższą metę dlatego w naszej torbie lądują także laptopy. I tak chodzimy z trzema urządzeniami, najczęściej jeszcze opłacając dla każdego z osobna abonament internetowy. A gdyby połączyć to wszystko w jedną, lekką formę, która składałaby się do wielkości większego smartfona?

If Convertible składa się z dwóch 7-calowych wyświetlaczy dotykowych, których możemy używać osobno jako tablet czy smartfon. Gdy dołączymy je do głównej konstrukcji z klawiaturą mechaniczną otrzymamy laptop o nieprzeciętnym, panoramicznym wyświetlaczu. IdealFuture uważa, że takie rozwiązanie znacząco wpłynęłoby na funkcjonalność urządzenia, zwłaszcza, że jeden z ekranów moglibyśmy odwrócić i wykorzystać go w celach prezentacji lub do gier multiplayer.

Całość składałaby się dwa razy na pół bez problemu mieszcząc się w małej torebce czy plecaczku. Część smartfonowa oparta byłaby na systemie Android, natomiast baza mogłaby korzystać z Windows 8. Każde z urządzeń posiadałoby także swoją baterię, pamięć wewnętrzną i RAM. Z tyłu znalazło się nawet miejsce na wyjmowaną słuchawkę Bluetooth. Poniżej możecie zobaczyć specyfikację techniczną.

Producent planuje wdrożenie kilku wariantów kolorystycznych urządzenia, a także wersję z systemem Ubuntu. Na razie If Convertible wystartował z kampanią w serwisie IndieGoGo, gdzie zamierza zdobyć 100 tys.$ wymagane do rozpoczęcia procesu produkcji. Niestety zbiórka idzie kiepsko – nie osiągnięto nawet 10% potrzebnej kwoty, a do końca kampanii pozostało 16 dni.

Swój egzemplarz If Convertible można zarezerwować tam za kwotę 800$. Przewidywany termin dostawy do lipiec przyszłego roku.