Karta GTX 780 z hybrydowym chłodzeniem

Karta GTX 780 z hybrydowym chłodzeniem

Poseidon GTX 780 z DirectCU H2O uzyskuje, według zapewnień Asusa, temperatury pracy niższe nawet o 24°C w porównaniu z konstrukcjami referencyjnymi. W grach Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz BattleField 4 osiąga ponoć o 140% niższą temperaturę i dostarcza o 12% szybszą rozgrywkę.

Nowa karta zasilana jest procesorem graficznym Nvidia GeForce GTX 780. Wyposażona została w technologie ROG, takie jak: wentylatory odporne na zakurzenia zwiększające żywotność, Thermal Armor usprawniającą chłodzenie w obszarze tranzystorów, moduły regulacji napięcia DIGI+ oraz kondensatory Black Metallic zapewniające zwiększoną stabilność i mniejszy hałas. Taktowanie układu graficznego zostało fabrycznie podniesione i wynosi 954 MHz w trybie standardowym, a 1006 MHz w trybie Boost 2.0.

Zastosowana w karcie technologia DirectCU H2O, pozwala na korzystanie z chłodzenia wodą oraz powietrzem. Jak to działa? Specjalnie opracowana komora parowa bezpośrednio styka się z procesorem graficznym, zapewniając szybsze rozpraszanie gorącego powietrza, a miedziane przewody cieplne oraz szerokie żebra chłodzące dodatkowo odprowadzają ciepło z karty i zapewniają niską temperaturę pracy. Standardowe gwinty G1⁄4, pozwalają w prosty sposób przymocować do karty blok wodny.

Karta Poseidon GTX780 uzyskuje niższe od referencyjnych modeli temperatury pracy – w przypadku chłodzenia powietrzem o 7°C, a cieczą o 24°C. Procesor graficzny jest chłodniejszy podczas pracy w trybie GPU Boost 2.0.

Za zasilanie karty odpowiada 10-fazowa sekcja DIGI+ VRM z komponentami zgodnymi z technologią Super Alloy Power. Kondensatory Black Metallic oraz wzmocnione tranzystory mają wytrzymać dużo większe obciążenia dzięki zastosowaniu materiałów zwiększających niezawodność, poziom napięcia i żywotność całej karty nawet pięciokrotnie. DIGI+ VRM pozwala na regulację napięcia, co przekłada się na duży margines przetaktowywania.

Poseidon GTX 780 posiada również tylną płytkę wykonaną ze stopu aluminium oraz unikalne rozwiązanie Thermal Armor z podkładkami termicznymi, co ma dodatkowo zapobiegać wyginaniu karty oraz zwiększać wydajność chłodzenia w strefach kondensatorów i pamięci.

ROG Poseidon GTX 780 wyposażona jest w GPU Tweak – narzędzie, które zapewnia kontrolę taktowania, napięcia, prędkości wentylatorów i zużycia energii. Narzędzie GPU Tweak Streaming umożliwia udostępnianie aktywności z ekranu przez Internet w czasie rzeczywistym – dzięki temu inni mogą oglądać rozgrywkę na żywo. Użytkownik może również nadać nazwę okienku strumieniowania wraz z tekstem, zdjęciami i obrazem z kamery.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 2290 zł brutto.