Konkurent Google Glass jako pierwszy wchodzi na rynek

Konkurent Google Glass jako pierwszy wchodzi na rynek

Chociaż producent o M100 mówi jak o “inteligentnych okularach” tak naprawdę model ten jest czymś w rodzaju rozbudowanej słuchawki Bluetooth z wyświetlaczem. Trudno bowiem inaczej określić urządzenie, którego bateria wytrzymuje zaledwie 2 godziny (6 godzin w stanie czuwania).

M100 mają za zadanie uwolnić nasze ręce od smartfona, a zatem po zintegrowaniu z nim przechwytują większość jego funkcji. Na ekraniku o rozdzielczości 240 x 400 pikseli będziemy mogli wyświetlić to wszystko co na naszym telefonie. Procesor w okularach dostosuje odpowiednio każdą aplikację, choć – jak podkreśla producent – najlepiej zaprezentują się tutaj aplikacje zaprojektowane specjalnie pod okulary. Jak z jakością samego wyświetlacza? Producent twierdzi, że efekt jest taki jakbyśmy oglądali 4-calowy smartfon z odległości 36 centymetrów.

Sama kontrola urządzenia będzie możliwa na kilka sposobów – przy pomocy tradycyjnych przycisków zamontowanych na obudowie okularów, przy pomocy smartfona (to akurat nieco kłóci się z reklamowym hasłem “uwolnij swoje ręce”), komend głosowych lub gestów.

Przyjrzyjmy się jeszcze specyfikacji technicznej. Oprócz procesora o taktowaniu 1GHz znajdziemy 1 GB RAMu, 5-megapiskelową kamerę z możliwością kręcenia filmów w rozdzielczości Full HD, czytnik kart pamięci (4 GB pamięci wbudowanej), GPS, moduł Wi-Fi, akcelerometr, żyroskop, głośnik mono i mikrofon z redukcją dźwięków z otoczenia. Vuzix M100 łączy się przy pomocy Bluetootha ze smartfonami opartymi na systemie Android, ale przygotowywane jest także wsparcie dla iOS.

M100 są już dostępne w sprzedaży na stronie producenta. Za parę okularów w kolorze szarym lub białym zapłacimy 1000$, czyli o 500$ mniej niż za Google Glass w wersji developerskiej.