Nie wszyscy posiadacze Xboxa One są zadowoleni

Nie wszyscy posiadacze Xboxa One są zadowoleni

Na witrynie Xbox Feedback oraz na reddicie pojawiło się kilkaset postów wyrażających rozczarowanie konsolą Xbox One. Jak twierdzą jej posiadacze, nie posiada ona wielu bardzo istotnych funkcji, które były dostępne w jej poprzedniej wersji.

Jako największe braki wymieniane są brak możliwości ręcznego zaproszenia konkretnego gracza do danej gry a także brak możliwości dołączenia do trwającej już rozgrywki (przy czym nie rozumiemy ostatniego zarzutu, bowiem nie mieliśmy z tym problemu).

Użytkownicy uważają też, że konsoli przydałby się nowy tryb telewizyjny, który nie wymagałby włączenia całej konsoli. Ich zdaniem Xbox One powinien zarówno oferować pełnię swoich funkcji telewizyjnych, ale też, na życzenie, służyć tylko i wyłącznie jako bierna “przejściówka”, przekazująca sygnał telewizyjny dalej, bez konieczności uruchamiania samej konsoli. Nie brakuje też skarg na gubienie klatek sygnału telewizyjnego, jeżeli Xbox One jest podłączony do europejskiego dekodera kablówki. Użytkownicy uważają też, że rozpoznawanie mowy powinno obsługiwać większą ilość funkcji w konsoli.