Playstation 4 złamana przez hakerów?

Playstation 4 złamana przez hakerów?

Jak twierdzi sam haker, to nie on odkrył jak odblokować Playstation 4. Opisana przez niego metoda, którą opublikował oczywiście w Sieci została odkryta (podobno) na brazylijskim forum, na którym spotykają się entuzjaści hakowania konsol.

Hakerzy szybko odkryli, że na PS4 zainstalowany jest system Orbis OS, który w dużej mierze opiera się na FreeBSD. To plus architektura konsoli zbliżona do komputera PC pozwoliły hakerom na błyskawiczne opracowanie metody jej odblokowania.

Przynajmniej tak twierdzą hakerzy. Reckz0r, żeby dodatkowo zwiększyć swoją wiarygodność publikuje również zapis prywatnej rozmowy między nim a oficjalnym kontem Sony:

Niestety ciężko ocenić wiarygodność powyższej konwersacji. Dość zastanawiające jest stanowisko Sony, które powołuje się na historię hakera GeoHotz, grożąc Reckz0rowi. Trudno uwierzyć, że osoba odpowiadające za kontakt z firmą za pośrednictwem mediów społecznych uciekłaby się do stosowania gróźb. Od tego Sony ma prawników.

W Sieci dodatkowo roi się od stron opisujących magiczne sposoby odblokowania PlayStation 4. Oczywiście żaden z nich nie odblokuje waszej konsoli, a zamiast tego zainstalujecie na waszym komputerze tonę złośliwego oprogramowania “wymaganego do poprawnego odblokowania konsoli”, dlatego też ciężko stwierdzić nam, czy instrukcja opublikowana przez Reckz0ra w serwisie Pastebin opisuje działający sposób. Jak dotąd nikt tego nie potwierdził.