Po przejęciu Flickr, Yahoo przymierza się do kolejnego zakupu

Po przejęciu Flickr, Yahoo przymierza się do kolejnego zakupu

I tak właśnie Yahoo kupiło popularne Flickr i Tumblr. Oba serwisy, Tumblr w szczególności przyciągają do siebie młodych internautów, którzy wchodząc między sobą w liczne interakcje generują sporo ruchu. A na tym bardzo zależy reklamodawcom.

Z tego samego powodu Yahoo chce kupić Imgur, który z małego serwisu założonego przez jednego z członków społeczności Reddit stał się jednym z najpopularniejszych miejsc w Sieci, jeśli chodzi o udostępnianie swoich zdjęć, śmiesznych obrazków i grafik. Obecnie Imgur ma 100 milionów aktywnych użytkowników i generuje całkiem przyzwoite zyski z wyświetlanych reklam.

Ogromna baza użytkowników i popularność serwisu, który zdetronizował takie strony jak Imageshack, sprawiają, że byłby on bardzo smakowity kąskiem dla Yahoo, jeśli udałoby się go kupić. Negocjacje jednak trwają już kilka tygodni, żadna ze stron nie chce ujawnić ich szczegółów (rzecz oczywista), więc jak możemy domniemywać chodzi o cenę.

Gdybyśmy mieli zgadywać, napisalibyśmy, że Yahoo chce wydać o 100 do 500 milionów dolarów na przejęcie Imgur, jednak skoro ostatnio właściciel aplikacji Snapchat odmówił jej sprzedaży Facebookowi za 3 miliardy dolarów, kto wie co planuje założyciel Imgur.