Prace nad Star Citizen opóźnione

O symulatorze kosmicznym Star Citizen jest głośno już od jakiegoś czasu. Nie dość, że grą zajmuje się Chris Roberts, twórca Wing Commandera, to na dodatek owa gra zebrała niesamowitą ilość funduszy na jej produkcję.

Gra Star Citizen powstaje w całości za pieniądze fanów. Chris Roberts, odpowiedzialny za ów symulator kosmiczny, był na tyle przekonujący, że w sumie na konto Cloud Imperium Games, studia tworzącego grę, wpłynęło od entuzjastów ponad 34 miliony dolarów.

Studio CIG w zamian za tak hojne datki na bieżąco udostępnia informacje na temat postępów w pracy nad grą. W sierpniu udostępniono drobny fragment gry, dzięki któremu można było obejrzeć modele statków kosmicznych, jakie przyjdzie nam pilotować, kiedy Star Citizen zostanie już ukończony. W grudniu mieliśmy mieć możliwość przetestowania wczesnej wersji fragmentu gry odpowiedzialnego za walki kosmiczne. Tak się jednak nie stanie.

Wraz z upływem czasu, coraz bardziej mnie niepokoiły kolejne kompilacje modułu walk. Silnik CryEngine nie radzi sobie z tak dużą ilością graczy w trybie multiplayer. Wszystko więc musimy budować od nowa: poczekalnie, menadżery sesji i inne elementy. Niestety, prace potrwają jeszcze przez kilka miesięcy — tłumaczy Roberts.

Data premiery Star Citizena wciąż pozostaje wielką niewiadomą.

0
Źródło: Neowin
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.