Rynek gier wideo napędza Kickstartera

Na Kickstarterze można zebrać pieniądze na praktycznie każdy, nawet najbardziej szalony pomysł. Roczne statystyki pokazały, że najchętniej jednak fundatorzy opłacają nowe gry wideo.
Star Citizen zebrał na Kickstarterze oszałamiającą kwotę 20 mln dolarów

Star Citizen zebrał na Kickstarterze oszałamiającą kwotę 20 mln dolarów

Nic dziwnego, że producenci gier- nawet Ci ze sporym doświadczeniem w branży – tak często sięgają po dotacje z Kickstartera. Na innowacyjne, ciekawe gry jest w tej chwili ogromne zapotrzebowanie.

W 2012r. gracze wydali na kampanie dotyczące gier wideo 83 miliony dolarów. Ten rok zamyka się w kwocie 112 milionów. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie projekty kończą się powodzeniem. W takich przypadkach wpłaty zwracane są do fundatorów. Biorąc ten aspekt pod uwagę wychodzi na to, że fizycznie Kickstarter otrzymał 178 milionów dolarów zebranych w sektorze gier. Jest to kategoria projektów, które przynoszą największe zyski – zebrane środki stanowią aż 22% wszystkich wpłat na Kickstartera. W drugiej kolejności największe dotacje uzyskały projekty z kategorii „Film & Video” – 154 miliony dolarów oraz „Design” – 110 milionów dolarów. Inaczej wygląda to w kwestii kampanii zakończonych sukcesem.
Tu królują projekty muzyczne (14 tys. kampanii), filmowe (12 tys. kampanii) czy artystyczne (5 tys. kampanii). Do tej pory sfinansować udało się 2 665 gier. Wśród nich aż 29 tytułów otrzymało dofinansowanie większe niż 1 milion dolarów.
0
Źródło: Gameindustry.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.