Ten mężczyzna posiada największą na świecie kolekcję gier wideo

Na ilu półkach mieści się Wasza kolekcja? Sto gier zajmuje już znaczną ilość miejsca. A co powiecie na 10 607 tytułów na płytach, cartdrige'ach i kasetach? Imponujący poziom tego zbioru trudno sobie wyobrazić w przestrzeni, dlatego Michael Thomasson postanowił udokumentować wszystko na wideo.

Jego pierwszą grą było Cosmic Avenger, którą dostał w wieku 12-lat na Gwiazdkę. Dzisiaj Michael Thomasson ma 31 lat, prawie 11 tysięcy gier i został oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Oprócz gier na różnego rodzaju nośnikach Michael zbiera także same konsole w tym takie wynalazki jak Casio Loopy i Apple Pippin. O tej ostatniej wypowiada się najmniej pozytywnie:

„Każda gra na tą platformę jest paskudna. To rzecz w moim domu, która dostarcza najmniej zabawy”

.

Co ciekawe mężczyzna aż dwa razy sprzedawał swoje zbiory. Pierwszy raz w 1989r., by kupić Segę Genesis, drugi raz w 1998r. , by mieć pieniądze na ślub. Michael jednak się nie poddawał i od tamtej pory wyznaczył sobie roczny budżet wynoszący 3 tysiące dolarów, który przeznaczał wyłącznie na kupowanie gier. Na tą chwilę szacuje, że jego kolekcja jest warta około 700 do 800 tysięcy dolarów.

Niestety mężczyzna nie ma dużo czasu na granie. Po pracy w szkole, gdzie naucza animacji 2D i historii gier wideo wychowuje 5-letnią córkę:

„Jeśli mam szczęście, gram około 3 godzin tygodniowo”

.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.