Zagraj z absurdem i poczuciem beznadziei

Denis "mif2000" Galanin, niezależny twórca znany z produkcji nawiązującej do twórczości Szekspira "Hamlet or the Last Game without MMORPG Features, Shaders and Product Placement" w przyszłym roku zabierze nas ponownie w surrealistyczną podróż - tym razem gracze przybliżą sobie dzieła jednego z największych światowych egzystencjalistów.

Zaledwie wczoraj pisałam Wam o powstającej grze MMORPG opartej na twórczości Jane Austen, a dziś mamy okazję zobaczyć zwiastun gry inspirowany dziełami innego pisarza. Nowe kanały dystrybucji cyfrowej umożliwiają producentom samodzielne wydanie własnej gry, dzięki czemu swobodnie mogą one wymykać się współczesnym standardom. Zamiast oklepanych już do bólu scenariuszy o ratowaniu świata Denis Galanin sięga po prozę, z którą chyba każdy z nas zetknął się chociażby w szkole.

Franz Kafka The Videogame to dwuwymiarowa, ręcznie rysowana gra przygodowa, której fabuła nawiązuje do życia i twórczości pisarza. Znajdziemy w niej odnośniki do takich dzieł jak „Zamek”, „Przemiana” czy „Ameryka”. Główny bohater o imieniu K. dostaje nagłą ofertę zatrudnienia za oceanem. Zmuszony do odległej podróży K. odkrywa, że świat poza jego ojczyzną nie jest wcale tak normalny jak sądził do tej pory. Wraz z nim gracz zanurzy się w atmosferę absurdu, surrealizmu i niepewności.

Gra ukaże się na komputerach PC (Windows, Mac, Linux) oraz na urządzeniach mobilnych z iOS i Androidem w 2014r.

0
Źródło: Polygon
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.