Zapowiedź Fallouta 4 to zwykła mistyfikacja

Tajemnicza domena zarejestrowana na początku listopada tak mocno podziałała na wyobraźnię graczy, że wielu z nich oczekiwało zapowiedzi kolejnej części rewelacyjnej serii postapokaliptycznego RPG-a podczas gali VGX.

Strona TheSurvivor2299.com wyglądała na teaser kolejnej części Fallouta. Odmierzający czas licznik zgrywał się ze zbliżającą się galą VGX, w tle słyszeliśmy charakterystyczny sygnał nadawania wiadomości alfabetem Morse’a, który po rozszyfrowaniu nawiązywał do komunikatów radiowych wysyłanych w eter w przypadku globalnych katastrof. Nawiązań do Fallouta nie brakowało także w późniejszym, zaszyfrowanym kodzie.

Gdy prezes Bethesdy na swoim Twitterze oznajmił, że firma nie pojawi się na gali VGX, na stronie TheSurvivor2299.com zamiast licznika pojawiła się wymowna animacja przedstawiająca otwierające się drzwi z napisem „Fuck You”.

Jak się okazało studio nie miało nic wspólnego ze stroną, a całość jest zwyczajną mistyfikacją fana gry, który w ten sposób chciał pokazać wszystkim z jak wielką niecierpliwością gracze czekają na zapowiedź Fallouta 4. Mężczyzna liczył na to, że Bethesda weźmie to do serca i naprawdę zapowie produkcję na gali VGX…Na forum Reddit przyznał, że postawienie strony i założenie numeru telefonu kosztowało go 900$. W planach miał nawet wypuszczenie trailera CGI. Przyznał jednak, że nie były to dla niego wielkie pieniądze.

Odkąd mistyfikacja wyszła na jaw kilkanaście osób groziło mu już śmiercią. Wy też daliście się nabrać?

0
Źródło: Eurogamer.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.