Zobacz jak cyberprzestępczość może rozwinąć się w 2020 roku

Internetowy serial wyprodukowany w Polsce jest już w całości do obejrzenia w sieci.

Aby lepiej zobrazować niebezpieczeństwa, o których mówi dokument firma Trend Micro postanowiła przedstawić wizję bliskiej przyszłości w internetowym serialu. Jego produkcją zajęła się polska agencja reklamowa Black Rabbit, a zdjęcia kręcono w Warszawie.

Projekt 2020 przedstawia możliwe scenariusze rozwoju technologii w ciągu najbliższych 10 lat oraz zagrożeń cyberprzestępczości, z jakimi przyjdzie zmierzyć się społeczeństwu w przyszłości – w czasach, gdy wartość danych osobowych będzie bardzo wysoka, a nowe technologie pozwolą na swobodne komunikowanie się między sobą coraz większej ilości urządzeń elektronicznych. Nasz serial 2020 to filmowa ilustracja przedstawionych w raporcie wyzwań, przed jakimi staną rządy, biznes, obywatele, czy konsumenci na całym świecie — powiedział Rik Ferguson z firmy Trend Micro.

Akcja serialu rozgrywa się w fikcyjnym państwie Europy Środkowej – Republice Południowej Sylvanii, która jest najbardziej zaawansowanym technologicznie ośrodkiem tego regionu. Rząd zrezygnował z tradycyjnego systemu identyfikacji obywateli – dokumenty zostały zastąpione różnorakimi profilami internetowymi, a płatności dokonywane są wyłącznie online. Dzień przed pierwszymi w historii internetowymi wyborami parlamentarnymi dochodzi jednak do ataku hakerskiego, w wyniku którego całe Państwo pogrąża się w chaosie.

Serial podzielony jest na 9 epizodów trwających około 4-5 minut. Całość można obejrzeć pod TYM linkiem.