Adobe Photoshop – ważna aktualizacja

Adobe ogłosiło dziś wprowadzenie do Photoshopa CC nowych funkcji, które umożliwiają projektowanie – od pierwszego szkicu po gotowe do druku modele 3D – przy użyciu znajomych narzędzi w Photoshop CC. Automatyczne naprawianie siatki i wsparcie tworzenia struktury mają zapewnić, że projektowane modele będą niezawodne a projekt jest poprawny.
Adobe Photoshop – ważna aktualizacja

Nowe możliwości drukowania 3D w Photoshop CC przybliżają druk 3D dla każdego — powiedział Winston Hendrickson, wiceprezes działu Creative Media Solutions w Adobe.

Do tej pory istniała przepaść pomiędzy treścią powstającą z pomocą narzędzi do modelowania 3D a wymaganiami, jakie stawiały drukarki 3D, aby dostarczyć wysokiej jakości wydruki. Teraz profesjonaliści branży kreatywnej mogą przenosić projekty 3D do świata fizycznego, wybierając po prostu funkcję drukuj w Photoshop CC.

Co ciekawe, dzisiejsza aktualizacja umożliwia nie tylko drukowanie projektów przez lokalną drukarkę 3D, ale również poprzez serwisy druku 3D dostępne online. Photoshop CC obsługuje przy tym najpopularniejsze modele biurkowych drukarek 3D i wspiera pełen wachlarz materiałów (w tym materiałów ceramicznych, metali i piaskowców).

Dzisiejsza aktualizacja zawiera także nowe narzędzie, jakim jest Wypaczenie perspektywy (Perspective Warp). Z jego pomocą można zmienić sposób widzenia obiektu. Druga ciekawa funkcja to Połączone obiekty inteligentne (Linked Smart Objects) – zmiany nanoszone na obiekt inteligentny pojawiają się automatycznie na finalnym projekcie.

Ponadto nowe funkcje w programach Adobe Illustrator CC oraz InDesign CC rewolucjonizują sposób pracy z fontami dzięki połączeniu z serwisem Adobe Typekit. Dzięki temu można zintegrować fonty Typekit z projektami do druku, plikami PDF, aplikacjami DPS i innymi. Dostępna jest również opcja automatycznego wyszukiwania brakujących fontów w bibliotece Typekit.