Alien: Isolation – na taką grę czekali wszyscy fani „Obcego”

Zamiast szybkiej akcji skupiającej się na eksterminowaniu ksenomorfów twórcy postawili tym razem na klimat i wszechobecne poczucie zagrożenia. Tak, tak - takie zapewnienia słyszeliśmy już nie raz przy poprzednich produkcjach, ale zapowiedzi Alien: Isolation towarzyszy też fragment gameplayu, któremu trudno odmówić atmosfery pasującej idealnie do tego uniwersum.

Na powyższym zdjęciu możecie podziwiać Amandę Ripley – córkę słynnej pani oficer z filmowej trylogii „Obcego” i zarazem główną bohaterkę gry Alien: Isolation, za którą odpowiada studio Creative Assembly (twórcy serii Total War). Akcję w grze rozpoczniemy 15 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części filmu. Amanda wspierana przez członków załogi statku handlowego Sevastopol wybierze się na Nostromo, by odnaleźć czarną skrzynkę statku, w której ma nadzieję znaleźć wyjaśnienie zniknięcia jej matki.

Rozgrywkę będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby. Akcja nawiązywać ma do korzeni survival horroru. Możemy zatem spodziewać się przede wszystkim eksploracji, elementów skradankowych i szukania sposobów nie tyle na eksterminację wroga, co na uniknięcie z nim fizycznego kontaktu. Amanda początkowo wyposażona będzie wyłącznie w wykrywacz ruchu i dopiero później będzie w stanie skonstruować przyrządy, które pomogą jej w ucieczce ze statku.

Powyżej możecie obejrzeć fragmenty gameplayu. Trzeba przyznać, że wygląda to smakowicie i aż się prosi o wsparcie dla Oculus Rifta. Alien: Isolation pojawi się na PS4, Xbox One, komputerach PC oraz konsolach poprzedniej generacji jeszcze w tym roku.

0
Źródło: All Games Beta
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.