Blackphone: nawet NSA cię nie podsłucha

Blackphone: nawet NSA cię nie podsłucha

Hiszpańska firma Geeksphone, mająca na swoim koncie kilka telefonów z FirefoxOS, tym razem postanowiła jeszcze bardziej skupić się wokół jednego obszaru. Zamiast nowego systemu Mozilla, za cel obrała sobie stworzenie smartfona, któremu niestraszne będzie wszędobylskie oko agencji NSA. Blackphone ma być oparty na systemie Android, ale nakładka o nazwie “PrivatOS” ma nas uchronić przed wszelakimi próbami naruszenia naszej prywatności – będziemy mogli odbierać szyfrowane połączenia, wysyłać i odbierać szyfrowane sms-y, chronić przed światem przechowywane pliki czy wreszcie przeglądać internet z poziomu bezpiecznego, anonimowego VPN-u (szyfrowanej Wirtualnej Sieci Prywatnej).

Wiadomo także, że urządzenie ma opierać się na “wysokowydajnym” procesorze oraz wyposażone ma być w moduł sieci komórkowej, który będzie odblokowany, ma być kompatybilny z każdą siecią GSM i działać ma niezależnie od geograficznych ograniczeń.

I na razie to tyle, co wiemy na temat nowego smartfona. Jego debiut odbędzie się jednak już w lutym, w trakcie Mobile World Congress, zatem dość szybko dowiemy się, czym oferta Geeeksphone będzie się różnić od propozycji BlackBerry czy Samsunga (Knox).