Czy tak będą wyglądać aparaty przyszłości?

Han Li wyszedł z założenia, że współcześni turyści podróżujący po obcych krajach mają stanowczo za wiele elektronicznych urządzeń mających im pomóc w dojściu do celu i rozkoszowaniu się urokami architektury – GPS, aparat fotograficzny, przewodnik turystyczny itp. Postanowił więc zaprojektować urządzenie, które byłoby na tyle funkcjonalne, że zastąpiłoby nam powyższe gadżety.
Czy tak będą wyglądać aparaty przyszłości?

Ten żółty aparat z przeźroczystym wyświetlaczem nazwany przez projektanta Travelling Companion Panorama Camera umożliwiałby nam nie tylko tworzenie zdjęć przy zastosowaniu różnych filtrów, ale także pokazywałby nam w czasie rzeczywistym różne interesujące miejsca. Spoglądając przez ekran w danym kierunku widzielibyśmy mapę i wirtualne nakładki o okolicznych, ważnych z punktu widzenia turysty punktach takich jak sklepy, kawiarnie, muzea czy bankomaty.

W uchwytach po obu stronach urządzenia znalazłyby się pewnie sporej wielkości akumulatorki, dzięki którym nie musielibyśmy się martwić o ciągłe doładowywanie gadżetu. Przynajmniej pod tym względem Travelling Companion przewyższyłby jakiekolwiek okulary do rozszerzonej rzeczywistości.