Franko 2 – słynna, polska bijatyka powróci na PC

Franko: The Crazy Revenge po raz pierwszy zagościł na Amidze w 1994. Bijatyka 2D ze scrollowanym ekranem zdobyła serca graczy nie tylko świetną mechaniką, ale także klimatem nawiązującym do czasów polskiej transformacji ustrojowej w 1989r. Tomasz Tomaszek i Mariusz Pawluk - twórcy pierwszej części gry - od jakiegoś czasu pracują już nad jej kontynuacją. Franko 2 zobaczymy na PC jeszcze w tym roku, o ile uda się zebrać 34,5 tys. zł potrzebnych do ukończenia produkcji.

Fabuła Franko 2 będzie mieć miejsce 20 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Główny bohater wraca do kraju z Anglii, gdzie pracował na zmywaku. Już w samolocie da o sobie znać jego buńczuczna natura…

Nie zabraknie charakterystycznego, groteskowego stylu. Bohater będzie walczył z osiedlowymi dresami, uzbrojonymi moherami czy leniwymi urzędasami na tle charakterystycznych dla Polski wydarzeń m.in. zalanego wodą Stadionu Narodowego. Pojawią się także słynne postacie takie jak chytra baba z Radomia.

Mechanika gry jest już gotowa na 70%, jednak wiele elementów jak np. grafika, dialogi czy lokacje jest dopiero w początkowej fazie projektowania. Aktualnie nad grą pracują cztery osoby po godzinach i bez odpowiedniej kwoty nie uda im się samodzielnie dokończyć projektu. Franko 2 pochłonie jeszcze 34,5 tys. zł. Swoją cegiełkę dołożyć można za pośrednictwem portalu Wspieram.to do dnia 21 marca.

W pierwszej kolejności gry możemy spodziewać się na komputerach osobistych (Windows, Mac, Linux), a dopiero później na platformach mobilnych (iOS, Android). Niewykluczone są także inne platformy sprzętowe – wszystko zależy jednak od ilości zebranych środków.

0
Źródło: Wspieram.to
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.