Intel RealSense: wirtualny asystent nowej generacji

Firma przedstawiła miniaturowy moduł łączący funkcje czujnika głębi 3D i kamery 2D oraz najnowszą wersję osobistego asystenta z obsługą języka naturalnego.

Intel zaprezentował nową rodzinę rozwiązań sprzętowych i programowych o nazwie Intel RealSense. Dzięki nim firma może tworzyć we współpracy z innymi producentami urządzenia wyposażone w „zmysły” podobne do ludzkich, które umożliwią prostszą, bardziej naturalną i bezpośrednią interakcję z nowoczesnymi technologiami.

Jednym z pierwszych produktów z nowej rodziny jest kamera 3D Intel RealSense – pierwszy na świecie zintegrowany moduł łączący funkcje trójwymiarowego pomiaru głębi i dwuwymiarowego rejestrowania obrazu, dzięki któremu urządzenia mogą postrzegać głębię obrazu na zasadzie podobnej do oka ludzkiego.

Urządzenia, które widzą jak człowiek

Pierwsza kamera 3D w technologii Intel RealSense jest wyposażona w czujnik głębi obrazu oraz kolorową matrycę o rozdzielczości 1080p. Urządzenie umożliwia wykrywanie nawet nieznacznych ruchów palców i mięśni twarzy w celu rozpoznawania gestów i emocji, a także pozwala odróżnić pierwszy plan od tła. Dzięki temu zapewnia większą kontrolę nad rejestrowanym obrazem, umożliwia bardziej interaktywną obsługę środowisk rzeczywistości rozszerzonej (ang. augmented reality), pozwala skanować przedmioty w trzech wymiarach itd.

Kamera będzie dostępna już w drugiej połowie 2014 r., jako integralny element wielu urządzeń 2 w 1 (w tym modeli z odłączanymi ekranami), ultrabooków, notebooków oraz komputerów all-in-one firm Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Lenovo i NEC. W trakcie prezentacji Intel przedstawił siedem różnych urządzeń z wbudowaną kamerą, wyprodukowanych przez firmy Dell, Lenovo i Asus.

Intel i Microsoft pracują wspólnie nad udoskonaloną obsługą połączeń wideo w programach Skype i Lync. Nowa kamera 3D umożliwi zmianę lub usunięcie tła użytkownika, dzięki czemu inne osoby będą widzieć tylko rozmówcę, nie zaś to, co znajduje się za nim. Nowa funkcja pozwoli zarówno zmienić wygląd tła (poprzez zastąpienie go na przykład prezentacją, filmem czy transmisją sportową), jak i całkowicie je usunąć.

Osobisty asystent z obsługą języka naturalnego

Nowa wersja aplikacji Dragon Assistant to gruntownie zmodernizowana wersja asystenta osobistego, współpracująca z popularnymi serwisami internetowymi i aplikacjami. Aplikacja oferuje do wyboru różne osobowości i umożliwia prowadzenie ciągłego dialogu z urządzeniami wyposażonymi w układy firmy Intel. Użytkownik może uruchamiać odtwarzanie muzyki, uzyskiwać odpowiedzi na pytania, kontaktować się ze znajomymi oraz wyszukiwać treść przy użyciu języka naturalnego.

Ponadto aplikacja Dragon Assistant umożliwia sprawdzanie wpisów w kalendarzu, przeglądanie map i uzyskiwanie wskazówek dotyczących dojazdu, wyszukiwanie lotów oraz rezerwowanie stolików w restauracjach. Produkt działa w trybie offline, dzięki czemu użytkownik może sterować urządzeniem, dyktować notatki i wykonywać inne czynności niezależnie od tego, czy ma połączenie z Internetem.

Najnowszą wersja aplikacji Dragon Assistant firmy Nuance jest już dostępna w urządzeniach 2 w 1, ultrabookach, notebookach i komputerach all-in-one firm Acer, Dell, HP i Lenovo, a na początku 2014 r. pojawi się również w produktach Asus i Toshiba. Aplikacja Dragon Assistant będzie również po raz pierwszy dostępna w tabletach.

0
Źródło: Intel
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.