Intel zwolni w tym roku 5000 osób

Intel zwolni w tym roku 5000 osób

Problemy są tak naprawdę dwa. Po pierwsze, rynek komputerów osobistych, na którym Intel zajmuje bardzo mocną pozycję, nie rozwija się zbyt dynamicznie. Prawdziwą eksplozję przeżywa za to rynek urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. I to jest właśnie ten drugi problem, bo w przypadku tego rynku Intel trochę zaspał i nie wywalczył pozycji lidera (choć ma w swojej ofercie kilka naprawdę świetnych procesorów, zwłaszcza dla tabletów).

Mimo to nadal większość przychodów firmy związana jest z chipami przeznaczonymi dla komputerów osobistych. W 2013 roku przychód ze sprzedaży tego typu produktów wyniósł 33 miliardy dolarów, podczas gdy całkowity przychód firmy zamknął się w sumie 52,7 miliarda dolarów.

Planowana redukcja zatrudnienia ma wynieść około 5000 etatów, co stanowi jednak zaledwie ok. 5% wszystkich osób zatrudnionych w Intelu. Jest ona prawdopodobnie częścią większego planu restrukturyzacji firmy i przesunięcia zasobów inwestycyjnych na obszary “rozwijających się linii biznesowych”.

Zdjęcie mężczyzny z procesorem pochodzi z serwisu Shutterstock.