Jak sprzedać oprogramowanie 11 razy drożej niż cena sugerowana przez producenta?!

Jak sprzedać oprogramowanie 11 razy drożej niż cena sugerowana przez producenta?!

Za procederem stoi firma Simiq B.V. z siedzibą w Amsterdamie, która wykorzystując mocno sugestywne billboardy, atakując użytkowników informacją o rzekomo grożącym im niebezpieczeństwie ze strony złośliwego oprogramowania. Komunikaty wyświetlane są z wykorzystaniem darmowych aplikacji, przeznaczonych na telefony i tablety z Androidem lub na popularnych stronach internetowych.

Cały przekaz jest olbrzymim nadużyciem, wykorzystującym płatne usługi Premium SMS. Przedstawiciele firmy Simiq B.V. umiejętnie poruszając się w gąszczu polskich przepisów czyhają na nieuważnych użytkowników, oferując 12 miesięczną licencję G Data MobileSecurity 2. Pomijając fakt oferowania starszej wersji oprogramowania antywirusowego dla urządzeń mobilnych (aktualna wersja to G Data Internet Security for Android), wczytawszy się w regulamin oferowanej usługi możemy znaleźć bardzo istotne dla zawartości naszego portfela informacje.

§3 Zasady zamawiania i korzystania z Usługi
3. W ramach Usługi Użytkownik otrzymuje od Dostawcy przypomnienia, za pośrednictwem SMS MT, o zamówieniu Usługi oraz o jej utrzymywaniu. Wiadomości SMS MT wysyłane są z częstotliwością wskazaną w Załączniku nr 1 do niniejszego Regulaminu. Użytkownik zamawiając Usługę wyraża zgodę na otrzymywanie odpłatnych wiadomości SMS MT w porach i częstotliwościach wynikających z tabeli wskazanej w Załączniku nr 1 do niniejszej Umowy. (3 razy w tygodniu.
4. Koszt otrzymania przez Użytkownika od Dostawcy jednej wiadomości SMS MT z numeru XXXXX, w ramach Usługi, wynosi 5 złotych netto (6,15 złotych brutto).
5. Użytkownik obciążany jest wskazaną w ust. 4 powyżej opłatą tylko za wiadomości SMS MT otrzymane od Dostawcy w ramach Usługi.
6. Użytkownik, który dokona aktywacji Usługi korzysta z Usługi do momentu rezygnacji z Usługi.
7. Usługa jest świadczona w okresie wskazanym od dnia jej aktywacji do dnia jej deaktywacji.

Decydując się zamówić oprogramowanie u wspomnianej holenderskiej firmy, a tym samym akceptując regulamin, godzimy się otrzymywać wiadomości o podwyższonej opłacie w liczbie 3 tygodniowo przez cały okres trwania usługi. Przy 12 miesięcznej licencji oprogramowania daje to niebagatelną kwotę 959,40 zł brutto.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu zorientowałeś się, że jesteś jedną z osób, które skorzystały z opisywanej oferty zastosuj się do poniższych wskazówek:

Zasady rezygnowania z Usługi

  1. Użytkownik może zrezygnować z usługi w każdej chwili..
  2. Rezygnacji z Usługi można dokonać wysyłając wiadomość SMS o treści STOP SKAN na numer 60577.
  3. Po rezygnacji z Usługi następuje utrata możliwości korzystania z oprogramowania G Data MobileSecurity 2.
  4. Wiadomość wyłączająca usługę, może zostać wysłana wyłącznie z numeru użytego podczas rejestracji.

Więcej:gdatatrendy