Jak sprzedać oprogramowanie 11 razy drożej niż cena sugerowana przez producenta?!

Szeroko zakrojona akcja promująca "sprzedaż" oprogramowania antywirusowego na urządzenia mobilne wykorzystywała usługę SMS Premium do naciągania użytkowników.

Za procederem stoi firma Simiq B.V. z siedzibą w Amsterdamie, która wykorzystując mocno sugestywne billboardy, atakując użytkowników informacją o rzekomo grożącym im niebezpieczeństwie ze strony złośliwego oprogramowania. Komunikaty wyświetlane są z wykorzystaniem darmowych aplikacji, przeznaczonych na telefony i tablety z Androidem lub na popularnych stronach internetowych.

Cały przekaz jest olbrzymim nadużyciem, wykorzystującym płatne usługi Premium SMS. Przedstawiciele firmy Simiq B.V. umiejętnie poruszając się w gąszczu polskich przepisów czyhają na nieuważnych użytkowników, oferując 12 miesięczną licencję G Data MobileSecurity 2. Pomijając fakt oferowania starszej wersji oprogramowania antywirusowego dla urządzeń mobilnych (aktualna wersja to G Data Internet Security for Android), wczytawszy się w regulamin oferowanej usługi możemy znaleźć bardzo istotne dla zawartości naszego portfela informacje.

§3 Zasady zamawiania i korzystania z Usługi
3. W ramach Usługi Użytkownik otrzymuje od Dostawcy przypomnienia, za pośrednictwem SMS MT, o zamówieniu Usługi oraz o jej utrzymywaniu. Wiadomości SMS MT wysyłane są z częstotliwością wskazaną w Załączniku nr 1 do niniejszego Regulaminu. Użytkownik zamawiając Usługę wyraża zgodę na otrzymywanie odpłatnych wiadomości SMS MT w porach i częstotliwościach wynikających z tabeli wskazanej w Załączniku nr 1 do niniejszej Umowy. (3 razy w tygodniu.
4. Koszt otrzymania przez Użytkownika od Dostawcy jednej wiadomości SMS MT z numeru XXXXX, w ramach Usługi, wynosi 5 złotych netto (6,15 złotych brutto).
5. Użytkownik obciążany jest wskazaną w ust. 4 powyżej opłatą tylko za wiadomości SMS MT otrzymane od Dostawcy w ramach Usługi.
6. Użytkownik, który dokona aktywacji Usługi korzysta z Usługi do momentu rezygnacji z Usługi.
7. Usługa jest świadczona w okresie wskazanym od dnia jej aktywacji do dnia jej deaktywacji.

Decydując się zamówić oprogramowanie u wspomnianej holenderskiej firmy, a tym samym akceptując regulamin, godzimy się otrzymywać wiadomości o podwyższonej opłacie w liczbie 3 tygodniowo przez cały okres trwania usługi. Przy 12 miesięcznej licencji oprogramowania daje to niebagatelną kwotę 959,40 zł brutto.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu zorientowałeś się, że jesteś jedną z osób, które skorzystały z opisywanej oferty zastosuj się do poniższych wskazówek:

Zasady rezygnowania z Usługi

  1. Użytkownik może zrezygnować z usługi w każdej chwili..
  2. Rezygnacji z Usługi można dokonać wysyłając wiadomość SMS o treści STOP SKAN na numer 60577.
  3. Po rezygnacji z Usługi następuje utrata możliwości korzystania z oprogramowania G Data MobileSecurity 2.
  4. Wiadomość wyłączająca usługę, może zostać wysłana wyłącznie z numeru użytego podczas rejestracji.
0
Źródło: G DATA
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.