Jalapeño Beat Maker – uprawiaj sport i twórz muzykę równocześnie

Jalapeño Beat Maker – uprawiaj sport i twórz muzykę równocześnie

Jalapeño Beat Maker to czujnik, który w łatwy sposób można przymocować do roweru, deski snowboardowej, rolek czy jakiejkolwiek części ubrania. W środku czerwonego gadżetu znajdziemy sensory, które wykryją nasz ruch i położenie w przestrzeni. Dane te są przesyłane w czasie rzeczywistym do dedykowanej aplikacji na smartfonie, w której to rozgrywa się cała magia.

Wykorzystując np. naszą ulubioną piosenkę aplikacja dzieli ją na cztery warstwy np. : perkusyjną, basową, gitarową i wokalną. W trakcie uprawiania sportu ścieżki te są odpowiednio miksowane, by odzwierciedlić nasze ruchy. Muzyka może być np. zatrzymana podczas skoku czy zwolniona na zakrętach. Efekt możecie obejrzeć na powyższym wideo. Tak zsynchronizowana z naszą aktywnością muzyka może posłużyć potem jako podkład do nagrania wideo. Wystarczy sobie wyobrazić co zrobiliby z tym gadżetem profesjonalni tancerze – tym razem to nie oni tańczyliby do muzyki, ale muzyka komponowała się pod nich:)

Jalapeño Beat Maker by zaistnieć na rynku potrzebuje jednak dofinansowania. Na Kickstarterze przyjdzie nam za niego zapłacić 199$. Jeśli twórcy zbiorą minimum 53 tys.$ fundatorzy otrzymają urządzenie we wrześniu tego roku.