Loading Human – właśnie na takie gry na Oculus Rifta czekam najbardziej

Włoskie studio Untold Games zapowiedziało przygodową grę komputerową dedykowaną Oculus Riftowi i kontrolerom ruchowym pokroju Razer Hydra i Sixense STEM.

Dzięki Oculus Riftowi gatunek gier przygodowych może przeżyć prawdziwy renesans. Czy może być bowiem coś wspanialszego od wskoczenia w wirtualne ciało bohatera, który może we własnym tempie eksplorować rzeczywistość, dotykać przedmiotów i pogrążać się w ciekawej historii?

W Loading Human wcielimy się w skórę Andre Gibsona, pisarza zmagającego się z chorobą Alzheimera. Jego żona Michelle – laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie nauki postanawia go uratować przenosząc jego umysł do skonstruowanego przez siebie robota, dzięki czemu możliwe będzie ocalenie jego pamięci. Niestety nie jest to takie proste. By operacja przebiegła bez szkody dla życia pacjenta najpierw trzeba uzupełnić luki w jego wspomnieniach. Dlatego Michelle decyduje się najpierw sama udostępnić mężowi swój umysł, by mógł uzupełnić brakujące części własnego. Ale wtedy Andre odkrywa ciemną stronę życia swojej ukochanej… Mamy tu więc mieszaninę science fiction z thrillerem i odrobiną romansu.

Zobaczcie jak ciekawie wygląda poruszanie się w grze. Bez żadnego interfejsu będziemy rozwiązywać zagadki, oglądać przedmioty i łączyć je ze sobą – zupełnie tak jak w prawdziwym życiu… Premiera gry przewidziana jest na ten rok.

0
Źródło: Joystiq
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.