Masz Office’a? Podziel się!

Masz Office’a? Podziel się!

Do niedawna, zakup Office’a 365 Premium dla Użytkowników Domowych umożliwiał instalację pakietu na pięciu różnych komputerach osobistych. Był jednak jeden haczyk: wszystkie te instalacje musiały korzystać z jednego i tego samego Konta Microsoft, do którego został przypisany pakiet biurowy. Innymi słowy, mogłaś lub mogłeś instalować pakiet na pięciu różnych komputerach, pod warunkiem, że były to twoje komputery. Przyjaciel, partner czy twoje dziecko musiały obejść się smakiem, chyba, że nie miałeś lub nie miałaś nic przeciwko temu, by miały dostęp do twojej poczty i danych na SkyDrive.

To się na szczęście zmienia. Od dziś Office 365 dla Użytkowników Domowych umożliwia instalację pakietu w ramach jednej licencji również innym osobom. Swój pakiet możesz udostępnić czterem innym posiadaczom Kont Microsoft. Podobnie jak ty, również i one otrzymają dodatkowe 20 gigabajtów w chmurze SkyDrive. Nie otrzymają jednak dodatkowych korzyści w komunikatorze Skype, te są zarezerwowane wyłącznie dla głównego posiadacza licencji.

Wystarczy, że właściciel licencji odwiedzi witrynę Office.com, zajrzy do sekcji “moje konto” a następnie zarejestruje tam osobę, której chce udostępnić owego Office’a 365. Od tej pory osoba ta może za darmo i legalnie zainstalować u siebie i korzystać z tego pakietu biurowego. A to, jakkolwiek na to nie spojrzeć, czyni z Office’a 365 znacznie atrakcyjniejszą cenowo propozycję dla użytkowników domowych.