Pact – aplikacja, dzięki której zarobisz na ćwiczeniach fizycznych

Lub stracisz, jeśli przestaniesz dbać o kondycję...

Zrzucenie kilku kilogramów, czy poprawa kondycji fizycznej często figurują na liście naszych noworocznych postanowień. W ich realizacją bywa już różnie. Gdy po okresie świątecznego leniuchowania wracamy do szarej rzeczywistości nasze plany rozwiewają się niczym dym z sylwestrowych fajerwerków. Kluczem do sukcesu jest dobra motywacja. Na rynku aplikacji mobilnych istnieje sporo programów, które wspomagają naszą dietę czy trening. W listopadzie pisałam Wam o appce BetterMe, która potrafiła zawstydzić nas przed znajomymi na Facebooku, w przypadku niewykonania ćwiczeń. Pact natomiast celuje w nieco inną stronę. Konkretniej – w stronę naszego portfela.

Idea jest prosta. Wybieramy sobie cele, które zamierzamy osiągnąć – np. że będziemy jedli posiłki składające się z 5 warzyw, że przebiegniemy tygodniowo 20 km lub, że spalimy dziennie 500 kalorii. Do każdego celu wybieramy kwotę, która zostanie odjęta z naszego konta PayPal (minimum 5$). Jeśli w wyznaczonym czasie nie zrealizujemy celu pieniądze zostaną odjęte. Jeśli nam się uda zarobimy kilka centów przeznaczonych z puli finansowej osób, które nie wykonały swoich zadań. Oczywiście zarobić możemy znacznie mniej niż stracić, ale na tym polega cała motywacja. W końcu to cele same w sobie powinny być dla nas najważniejsze, a nagrody finansowe to tylko wisienka na torcie.

A w jaki sposób aplikacja zweryfikuje nasze działania? Tu możliwości jest sporo. Możemy wybrać opcję logowania się w określonej lokalizacji np. na siłowni. Ale równie dobrze możemy także ćwiczyć w domu – tu wystarczy założyć smartfona na ramię i uruchomić licznik kalorii. Jeśli chodzi o dietę przed zjedzeniem posiłku możemy go sfotografować, a społeczność oceni czy nasz posiłek był zdrowy.

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z poniższych linków: iOS, Android.

Chcesz być na bieżąco z CHIP? Obserwuj nas w Google News