Pact – aplikacja, dzięki której zarobisz na ćwiczeniach fizycznych

Jeśli poprawa kondycji fizycznej jest jednym z Waszych noworocznych postanowień powinniście rzucić okiem na Pact. Ta aplikacja zmotywuje Was do pracy jak żadna inna.

Zrzucenie kilku kilogramów, czy poprawa kondycji fizycznej często figurują na liście naszych noworocznych postanowień. W ich realizacją bywa już różnie. Gdy po okresie świątecznego leniuchowania wracamy do szarej rzeczywistości nasze plany rozwiewają się niczym dym z sylwestrowych fajerwerków. Kluczem do sukcesu jest dobra motywacja. Na rynku aplikacji mobilnych istnieje sporo programów, które wspomagają naszą dietę czy trening. W listopadzie pisałam Wam o appce BetterMe, która potrafiła zawstydzić nas przed znajomymi na Facebooku, w przypadku niewykonania ćwiczeń. Pact natomiast celuje w nieco inną stronę. Konkretniej – w stronę naszego portfela.

Idea jest prosta. Wybieramy sobie cele, które zamierzamy osiągnąć – np. że będziemy jedli posiłki składające się z 5 warzyw, że przebiegniemy tygodniowo 20 km lub, że spalimy dziennie 500 kalorii. Do każdego celu wybieramy kwotę, która zostanie odjęta z naszego konta PayPal (minimum 5$). Jeśli w wyznaczonym czasie nie zrealizujemy celu pieniądze zostaną odjęte. Jeśli nam się uda zarobimy kilka centów przeznaczonych z puli finansowej osób, które nie wykonały swoich zadań. Oczywiście zarobić możemy znacznie mniej niż stracić, ale na tym polega cała motywacja. W końcu to cele same w sobie powinny być dla nas najważniejsze, a nagrody finansowe to tylko wisienka na torcie.

A w jaki sposób aplikacja zweryfikuje nasze działania? Tu możliwości jest sporo. Możemy wybrać opcję logowania się w określonej lokalizacji np. na siłowni. Ale równie dobrze możemy także ćwiczyć w domu – tu wystarczy założyć smartfona na ramię i uruchomić licznik kalorii. Jeśli chodzi o dietę przed zjedzeniem posiłku możemy go sfotografować, a społeczność oceni czy nasz posiłek był zdrowy.

Aplikacja jest bezpłatna i można ją pobrać z poniższych linków: iOS, Android.

0
Źródło: Techcrunch.com
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.