Samsung Galaxy Camera 2

Tak jak w przypadku pierwszego Galaxy Camera, model oznaczony cyfrą “2” to połączenie smukłego korpusu (z wybrzuszeniem ułatwiającym chwyt prawą dłonią) i potężnego zoomu optycznego, który jednak niemal całkowicie chowa się do środka aparatu. Kształt i oznaczenia na korpusie zmieniły się tylko minimalnie, ale za to warto wspomnieć o dostępności dwóch wersji kolorystycznych: czarnej i białej.
Samsung Galaxy Camera 2

Niewiele zmieniło się też z fotograficznego punktu widzenia – ten sam obiektyw (23–483 mm, czyli zoom 21x), taka sama matryca CMOS-BSI typu 1/2,3″ o rozdzielczości 16 mln pikseli, ten sam zakres czułości ISO i tak dalej. Lecz mimo to lista wprowadzonych zmian jest dość długa i warto je odnotować.

Przede wszystkim Samsung Galaxy Camera 2 wyposażony został w znacznie wydajniejszy, 4-rdzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz. Ma to wpływ zarówno na funkcje związane z użytkowaniem smartfona, jak i przyśpiesza działanie podczas fotografowania. Podwojona została również (do 2 GB) pojemność pamięci RAM. Co bardzo ważne, proces powiększania dotknął także pojemności akumulatora, który w nowszej wersji ma pojemność 2000 mAh.

Naturalnie urządzenie (ciężko w tym przypadku stosować wymiennie słowo smartfon albo aparat) wyposażono też w łączność Wi-Fi (z NFC) i wszelkie najnowsze programowe wspomagacze wykonywania nietuzinkowych zdjęć. Należy do nich sugestii w trybie Smart oraz nowy tryb Selfie Alarm, który ma sprawić, że samo…róbki będą jeszcze bardziej udane.

Samsung Galaxy Camera 2: cena urządzenia ani data wprowadzenia na rynek nie zostały jeszcze podane.