Sprawdź zawartość zwykłej skrzynki pocztowej bez wychodzenia z domu

Sprawdź zawartość zwykłej skrzynki pocztowej bez wychodzenia z domu

Choć dla wielu z nas sprawdzanie skrzynki na listy to czynność odruchowa, którą wykonujemy wracając z pracy do domu, to dla osób starszych czy niepełnosprawnych jest to bardziej przykry obowiązek, zwłaszcza gdy czeka się na ważną wiadomość.

Tu z pomocą przychodzi jednak najnowszy start-up z Sydney. Postifier to urządzenie elektroniczne wielkości pudełka od zapałek, które dzięki czujnikom podczerwieni wykryje zmianę w przestrzeni skrzynki – mówiąc prościej zauważy wkładany przez listonosza list. Następnie poprzez Bluetooth 4.0 połączy się z naszym smartfonem i powiadomi nas o otrzymanej wiadomości. Nawet jeśli posiadamy smartfon z takim modułem musimy mieć na uwadze, że sygnał zadziała na maksymalnie 30 metrach, choć może być ograniczony przez materiały, jakie staną mu na drodze. Bateria w urządzeniu jest łatwo wymienialna, a jej żywotność producent określa na 9 miesięcy ciągłej pracy.

Postifier na razie zakupić można jedynie przez Kickstartera. Jego cena w przeliczeniu na złotówki wynosi około 95 zł. By produkt trafił pod nasze strzechy producent musi jednak uzbierać najpierw 25 tys. $ w ciągu 47 dni.