Twórcy Left 4 Dead zapowiedzieli Evolve

Jesienią tego roku posiadacze Xbox One, PS4 i komputerów PC sprawdzą efekt trzyletniej pracy studia Turtle Rock. Czy strzelanie do Obcych przebije popularnością zabijanie zombie?

Evolve zabierze nas do świata przyszłości, w którym to ludzkość dąży do skolonizowania jak największej liczby planet. Tuż przy granicy poznanego kosmosu znajduje się planeta Shear, którą zamieszkują krwiożercze bestie. Do walki z nimi zostaje wysłana czteroosobowa drużyna składająca się z szturmowca, medyka, trapera i żołnierza wspierającego całą resztę. Amunicja w grze będzie nielimitowana, ale każdy łowca może zginąć tylko trzykrotnie. Za czwartym razem zostanie zmuszony opuścić rozgrywkę.

W postać Obcego także wcieli się jeden z graczy (mamy tu zatem do czynienia z rozgrywką 4 vs 1). Jego siłą będzie możliwość ewolucji – im więcej roślin po drodze zjemy, tym staniemy się więksi i potężniejsi. Co ciekawe jednak potwór nie będzie musiał zabijać łowców by wygrać – wystarczy, że wykona określone zadanie. Każda ze stron będzie mogła zastawiać pułapki na przeciwnika. Nie zabraknie także rozwijania postaci i przedmiotów wspomagających walkę.

Chociaż rozgrywka celuje w kooperację, jeśli zabraknie nam partnerów do gry ich miejsce zajmie sztuczna inteligencja. Evolve pojawi się na PC i konsolach nowej generacji jesienią tego roku.

0
Źródło: Game Informer
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.